Szminki do ust na karnawał

malowanie ust

Tegoroczny karnawał to najlepszy okres na pokazanie się w wymyślnych kreacjach i w niecodziennym makijażu. Trendy, które panują w aktualnej modzie nakazują odrzucenie smutnych, siwych i chłodnych kolorów na rzecz ognistej czerwieni, karminowego rubinu, fuksji czy amarantu.

Tego typu tendencje mają swoje odzwierciedlenie zwłaszcza w makijażu ust. Matowe pomadki do ust to niewątpliwy hit tegorocznej zimy. Zdecydowanie najlepiej prezentują się w bardzo intensywnych i niebanalnych odcieniach czerwieni i wina. Aby uzyskać piękny kształt, warto się skupić na dokładnym obrysowaniu konturu warg. W związku z tym należy do tego zastosować konturówkę, której odcień będzie nieco jaśniejszy od koloru pomadki do ust. Kreskę trzeba poprowadzić bardzo delikatnie, po samej krawędzi ust. Z kolei szminka do ust powinna być nałożona dobrej jakości pędzelkiem z naturalnego włosia. Tylko wówczas można mieć całkowitą kontrolę nad intensywnością barwy.

Podczas wykonywania makijażu dobrze jest lekko rozluźnić usta, ale nie za mocno, aby w ciągu nie nie pojawiły się nieestetyczne bruzdy po aplikacji szminki. Aby uzyskać nieco bardziej niedbały efekt czyli tzw. bitten lips można nałożyć pomadkę delikatnie palcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *