Kosmetyki

Szminki do ust na karnawał

malowanie ust

Tegoroczny karnawał to najlepszy okres na pokazanie się w wymyślnych kreacjach i w niecodziennym makijażu. Trendy, które panują w aktualnej modzie nakazują odrzucenie smutnych, siwych i chłodnych kolorów na rzecz ognistej czerwieni, karminowego rubinu, fuksji czy amarantu.

Tego typu tendencje mają swoje odzwierciedlenie zwłaszcza w makijażu ust. Matowe pomadki do ust to niewątpliwy hit tegorocznej zimy. Zdecydowanie najlepiej prezentują się w bardzo intensywnych i niebanalnych odcieniach czerwieni i wina. Aby uzyskać piękny kształt, warto się skupić na dokładnym obrysowaniu konturu warg. W związku z tym należy do tego zastosować konturówkę, której odcień będzie nieco jaśniejszy od koloru pomadki do ust. Kreskę trzeba poprowadzić bardzo delikatnie, po samej krawędzi ust. Z kolei szminka do ust powinna być nałożona dobrej jakości pędzelkiem z naturalnego włosia. Tylko wówczas można mieć całkowitą kontrolę nad intensywnością barwy.

Podczas wykonywania makijażu dobrze jest lekko rozluźnić usta, ale nie za mocno, aby w ciągu nie nie pojawiły się nieestetyczne bruzdy po aplikacji szminki. Aby uzyskać nieco bardziej niedbały efekt czyli tzw. bitten lips można nałożyć pomadkę delikatnie palcem.

Back To Top