Lakiery do paznokci

Co zrobić by mieć piękne paznokcie?

Co zrobić by mieć piękne paznokcie

Każdy chciałby mieć piękne paznokcie. Ich pielęgnacja nie jest jednak łatwa i wymaga dużej regularności. Co zrobić by była jak najbardziej efektywna, a zadbane paznokcie budziły zazdrość?

Pielęgnacja od wewnątrz

Nie wszyscy wiedzą, że odżywki do paznokci to za mało. One nie wystarczą, aby paznokcie z kompletnie zniszczonych, stały się silne i piękne. Żeby im o ułatwić, warto zadbać o prawidłową dietę i odpowiednie suplementy diety. Powinny ona zawierać w sobie biotynę, wyciąg ze skrzypu polnego lub wapno. W każdej aptece można znaleźć dziesiątki preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Preparaty te są jedynie suplementami diety, więc można zakupić je bez recepty. Występują w różnych formach – tabletek, kapsułek, herbatek lub syropów. Są to wewnętrzne odżywki do paznokci, które bardzo wspomagają ich regenerację.

Zabezpieczenie z zewnątrz

Czynniki, które najbardziej szkodzą paznokciom pochodzą z ich otoczenia. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie. Należy pamiętać, że nawet kosmetyki do paznokci mogą im szkodzić. Przykładowo kolorowe lakiery wyciągają wilgoć z wnętrza paznokcia. Dlatego też nie powinno się mieć cały czas pomalowanych paznokci, a robić kilkudniowe przerwy pomiędzy manicure. Alternatywą jest odpowiednie zabezpieczenie płytki paznokcia. Pod lakier można zastosować odżywkę do paznokci, która stworzy na nich ochronną warstwę. Odżywki do paznokci z drogerii Cocolita, należy stosować też w sytuacji, gdy płytka paznokcia jest zniszczona ciągłym nakładaniem hybryd oraz tipsów.

Back To Top