Kosmetyki

Kruche i łamliwe paznokcie? To nie problem dla żeli budujących

kolorowy żel budujący do paznokci

Mówią, że piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Rzeczywiście coś w tym jest. Dłonie to jedna z pierwszych rzeczy na które zwraca się uwagę. Nic więc dziwnego, że kobiety uwielbiają je malować i stylizować. Niestety nie są to czynności takie proste. Wiele kobiet pracuje w warunkach niesprzyjających dłoniom. Inne mają naturalnie bardzo słabą płytkę paznokcia. W takich przypadkach lakier ma w zwyczaju bardzo szybko odpadać. Warto przemyśleć w tej sytuacji nałożenie na paznokcie żelu budującego.

Ogromny wybór żeli

Żele do paznokci są tak popularne, że można w nich przebierać wedle gustu i marzeń. Na rynku dostępne są żele do paznokci w kolorze oraz przezroczyste, na które łatwo można nałożyć lakiery hybrydowe. Różnią się one również konsystencją. Tak zwane „galaretki” są przeznaczone raczej dla profesjonalistów, osób które mają już spore doświadczenie w stylizowaniu paznokci metodą żelową. Oczywiście potrzeba matką wynalazków i w ten sposób na rynek wkroczyły żele samopoziomujące się, które są idealne dla osób rozpoczynających przygodę z tą metodą.

Żel do paznokci dla początkujących

Po pierwsze osoby początkujące powinny raczej wybierać żel w kolorze. Jest on po prostu łatwiejszy do nakładania, ponieważ dokładnie widać w jaki sposób poziomuje się na paznokciu, co nie jest takie oczywiste przy żelach przezroczystych. Po drugie natomiast żel nie powinien być mocno lejący się, ponieważ łatwo nim wtedy zalać skórki. Każdy człowiek jest inny, więc ciężko polecić jeden żel idealny. Firmy oferują bardzo różne konsystencje i kolory. Od indywidualnych preferencji zależy tak naprawdę, który żel budujący do paznokci okaże się tym jedynym.

Paznokcie metodą żelową – dla kogo?

Z pewnością największą zaletą metody żelowej do stylizacji paznokci jest jej trwałość. Dodatkowo żel do paznokci sprawia, że płytka może zostać odbudowana. Nawet z bardzo krótkich paznokci można wyczarować coś pięknego. Żel budujący do paznokci charakteryzuje się też niesamowitą trwałością i dla osób z bardzo słabymi paznokciami jest to jedyna opcja na prawdziwie trwały manicure.

Back To Top