Akcesoria

Z czego produkuje się pilniki do paznokci?

pilnik do paznokci w kształcie łódki

Pilnik do paznokci to jeden z podstawowych akcesoriów do manicure i zdecydowanie produkt tego typu powinien się znaleźć w zestawie do pielęgnacji paznokci. Coraz więcej fachowców uważa, że zamiast obcinać paznokcie, powinno się je opiłowywać. Nie ulega jednak też wątpliwości, że pilniki są bardzo różne. Ich wybór jest ogromny, więc osoba, która na co dzień nie zajmuje się pielęgnacją paznokci, może czuć się zagubiona wyborem. Z czego produkuje się dostępne na rynku pilniki do paznokci?

Pilniczki metalowe

To klasyczne pilniczki używane jeszcze przez nasze babcie. Czas pokazał jednak, że pilniki do paznokci wykonane z metalu są zbyt twarde i mogą uszkodzić płytkę. Niektórzy nawet uszkodzenie to nazywają po prostu jej miażdżeniem. Stosowanie takich pilniczków może spowolnić przyrost płytki paznokcia oraz powodować jego deformacje w niedalekiej przyszłości, czyli podczas wzrostu.

Pilniki do paznokci szklane

Takie pilniki były modne kilkanaście lat temu. Wtedy robiły furorę. Dość szybko moda na ich używanie się skończyła. Niestety, mimo imponującego wyglądu, nie można zapominać, że szkło także jest dość twarde, więc może niszczyć paznokcie. Pilniki do paznokci ze szkła bardzo często się łamały i psuły, więc nie sprawdzały się w praktyce. Trudno się więc dziwić temu, że dość szybko o nich zapomniano.

Pilniczki na styropianie

To nowoczesne i lekkie pilniczki. W ich wnętrzu znajduje się po prostu kawałek styropianu lub miękkiego i dość elastycznego tworzywa. Z każdej strony jest ono oklejone powierzchnią ścierającą. Co ważne każda strona pilniczka może mieć inną gradację, co pozwala na dopasowanie jej do konkretnych potrzeb. Bardzo często pilniki te nie są płaskie, ale mają kształt niewielkich prostopadłościanów. Równe powierzchnie trące znajdują się na każdym jego długim boku. W takim wypadku mówimy już o polerce do paznokci. To akcesorium, które powinno znaleźć się w każdym kuferku do robienia paznokci. Jest lekkie, tanie i bardzo użyteczne. Ze względów higienicznych powinno też być wyrzucane po każdym użyciu. Polerka do paznokci przydaje się podczas wykonywania każdego typu manicure i pedicure. To po prostu podstawowy element wyposażenia. 

Back To Top