Kosmetyki

Kiedy i po które kremy na rozstępy sięgać w ciąży?

krem na rozstępy w ciąży

Pomiędzy kremami oraz balsamami na rozstępy dostępnymi aktualnie w sprzedaży, istnieje wiele różnic. Podczas gdy jedne kosmetyki można stosować już od pierwszych dni ciąży, nie brakuje również takich, które są wskazane przede wszystkim wtedy, gdy ciąża jest w bardziej zaawansowanym stadium. Jak zatem wybierać te, które będą nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne?

Kiedy zacząć stosować kremy na rozstępy?

krem na rozstępy w ciąży

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kosmetyków przeciwzmarszczkowych, po krem na rozstępy warto sięgnąć wtedy, gdy problem nie jest jeszcze poważny. Kosmetyki tego rodzaju, bez względu na swoją konsystencję, przygotowują skórę na to, że będzie musiała stać się bardziej elastyczna. Wzmacniają ją i nawilżają przyczyniając się do tego, że jej stan systematycznie się poprawia. Oczywiście, nie brakuje kobiet, które sięgają po krem na rozstępy w ciąży z Cocolity wtedy, gdy te ostatnie są już doskonale widoczne. W sprzedaży dostępne są kosmetyki mogące poradzić sobie również z tego rodzaju wyzwaniem. Są one jednak znacznie droższe niż klasyczne kremy, a ich skuteczność nigdy nie jest stuprocentowa.

Jakie składniki powinny mieć kremy na rozstępy?

Nie każdy balsam na rozstępy w ciąży jest jednakowo wartościowy. Niektóre kosmetyki tego rodzaju ograniczają się wyłącznie do wzmacniania skóry, choć nie brakuje również takich, które są w stanie spłycać widoczne już rozstępy. Coraz częściej można też spotkać się z kremami na rozstępy w ciąży, które dodatkowo zmniejszają świąd skóry znany ze swojej wyjątkowo dużej uciążliwości. Chcąc ocenić przydatność konkretnego rozwiązania, w pierwszej kolejności warto przeanalizować jego skład.
Dziś z największym uznaniem mówi się o tych kremach na rozstępy, które mają w składzie ekstrakty owocowe z kwasami z grupy AHA. Doskonale sprawdzają się jednak również skoncentrowane wyciągi pochodzące z soków owoców i znane z tego, że delikatnie złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka. Spłycanie rozstępów i wyrównywanie kolorytu skóry jest też zasługą witaminy C oraz protein.

Back To Top