Kremy

Kiedy nakładać krem SPF do opalania?

COSRX SPF 50

Z pewnością nikogo nie trzeba już przekonywać do tego, że używanie kremu do opalania z wysokim filtrem przeciwsłonecznym jest koniecznością. Tylko dzięki niemu można zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór skóry, który jest konsekwencją właśnie działania promieniowania UV. Do tego też należy pamiętać, że zbyt silne słońce może powodować poparzenia słoneczne, a krem pozwoli ich uniknąć. Kiedy powinno się go stosować?

Przynajmniej 20 minut przed opalaniem

COSRX Aloe Soothing Sun Cream oraz inne produkty tego typu powinno się stosować przynajmniej 20 minut przed wystawieniem się na działanie słońca. Oznacza to, że smarowanie się kremem już w kostiumie na plaży jest błędem. W takim wypadku przez te pierwsze 20 minut plażowania nic nie chroni skóry. Jest ona też pozbawiona ochrony podczas całej trasy na plażę. W takim wypadku krem nie będzie chronił skóry na czas. Dobrze jest pamiętać, że Aloe Soothing Sun Cream COSRX powinien być aplikowany także wtedy, gdy w planach wcale nie ma wyłącznie opalania. Spacer po plaży czy nawet mieście w środku lata to też okazja do wystawienia ciała na słońce. Dlatego wszystkie jego części wystawione na działanie promieniowania należy odpowiednio zabezpieczyć przy pomocy kremu. Warto też pamiętać o częściach ciała, które zwykle są pomijane w pielęgnacji, czyli uszach, skórze za nimi oraz karku. Gdy nosi się czapkę, te miejsca i tak są odsłonięte, więc trzeba je posmarować.

COSRX SPF 50

Po kąpieli

Produkty przeciwsłoneczne z formułą wodoodporną i tak należy ponownie aplikować po wyjściu z niej. Krem COSRX SPF 50 dostępny np. na tej stronie powinno się użyć przynajmniej na 30 minut przed wejściem do wody, by zdążył się dobrze wchłonąć i miał czas na stworzenie powłoki ochronnej na skórze. Jednak po kąpieli może ona już być nierówna i naruszona – tym bardziej jeśli trwała ona długo. Krem powinno się aplikować ponownie po wyjściu z wody i osuszeniu skóry. To jednak nie wszystko, bo nawet osoby, które się nie kąpały, co około dwie godziny powinny pamiętać o ponownym nałożeniu kremu z filtrem

Back To Top