Zmywanie lakieru

Aceton kosmetyczny – zastosowanie

aceton do paznokci

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Elegancki i trwały manicure to zatem podstawa właściwej pielęgnacji paznokci. W obecnych czasach kobiety maja do wyboru bardzo wiele różnych rodzajów manicure’u, ale największa część z nich decyduje się na tzw. hybrydę lub też akryl, który stanowi naturalne przedłużenie płytki paznokcia.

Warto jednak pamiętać, że usuwanie emalii hybrydowej lub akrylu z paznokcia wymaga nieco więcej pracy niż zmywanie zwykłego lakieru. Do tego celu stosuje się najczęściej specjalistyczny aceton do zmywania lakieru hybrydowego.

Aceton kosmetyczny bardzo dokładnie i przede wszystkim bez żądnej szkody dla naturalnych paznokci usuwa zarówno tipsy, jak i hybrydę oraz akryl. Jest on polecany zarówno do użytkowania profesjonalnego  w salonach kosmetycznych, jak i na różnego rodzaju kursach lub szkoleniach oraz do samodzielnego stosowania w domu.

Zaleta acetonu kosmetycznego jest szybkie i bezproblemowe, a co najważniejsze skutecznie rozpuszczanie akrylu i lakieru hybrydowego. Dzięki temu można wyeliminować długotrwałe ścieranie mechaniczne za pomocą pilniczka, a także ograniczyć negatywny wpływ tego zabiegu na naturalną i zadbaną płytkę paznokcia. Warto o tym pamiętać.

Back To Top