Akcesoria Zmywanie lakieru

Kiedy stosuje się waciki bezpyłowe?

waciki bezpyłowe do manicure Hi Hybrid

Waciki bezpyłowe są najczęściej wykorzystywane przy manicure i pedicure. Wprawdzie można ich używać także do przemywania twarzy oraz zmywania makijażu, to właśnie podczas pielęgnacji paznokci brak pyłków i pozostawionych drobinek ma ogromne znaczenie i wpływa na efekt końcowy pracy. Kiedy dokładnie stosuje się waciki bezpyłowe?

Przygotowanie do manicure

Właściwie każda pielęgnacja paznokci zaczyna się w podobny sposób. Na początek należy usunąć skórki, przy pomocy pilnika nadać paznokciom kształt oraz delikatnie zmatowić całą płytkę. Dzięki temu zwiększa się jej przyczepność i podatność na zabieg. To wszystko wiąże się jednak z powstaniem sporej ilości drobnego pyłu, który należy oczyścić. Tutaj właśnie na scenę wkraczają waciki do paznokci. Powinno się je nasączyć celanerem i delikatnie przetrzeć każdy z paznokci. Pozwoli to na usunięcie pyłków i odtłuszczenie powierzchni. To z kolei oznacza świetne przygotowanie pod dalszą pielęgnację np. nałożenie bazy pod lakier hybrydowy czy sięgnięcie po folie do paznokci.

Waciki bezpyłowe na zakończenie

Warto też pamiętać, że po nałożeniu lakieru hybrydowego pozostaje na paznokciach warstwa dyspersyjna. Jest ona dość lepka i łatwo może złapać różne zanieczyszczenia i drobne pyłki. By ją usunąć, powinno się przemyć paznokcie przy pomocy cleanera wylanego na wacik bezpyłowy. Dzięki temu wykonany manicure i pedicure może zostać dopięty na ostatni guzik.

Zmycie lakieru

Waciki doskonale sprawdzają się także podczas usuwania lakieru. Można je wykorzystać do tego, by pozbyć się zwykłego lakieru oraz hybryd. W przypadku tradycyjnych lakierów sprawa jest prosta. Wacik nasącza się zmywaczem i można od razu brać się do pracy. W przypadku usuwania lakieru hybrydowego jest zdecydowanie trudniej. W tym wypadku waciki powinno się nasączyć acetonem, przyłożyć do każdego paznokcia, a następnie owinąć folią aluminiową. Później wystarczy odczekać 10 – 15 minut. Lakier hybrydowy powinien być już skruszały, co ułatwi jego usunięcie kopytkiem lub radełkiem.

Back To Top