Kremy

Krem ochronny na zimę

kremy do twarzy

Zimą skóra twarzy wymaga szczególnie starannej pielęgnacji. O tej porze roku cera narażona jest na kontakt z wieloma niekorzystnymi czynnikami, które mogą spowodować jej przesuszenie i powstanie podrażnień.

Odpowiednie nawilżanie

kremy do twarzyDobre kremy do twarzy muszą dobrze nawilżać. Zimą zazwyczaj spędzamy dużo czasu w zamkniętych i klimatyzowanych pomieszczeniach. W takich miejscach nie ma dobrej cyrkulacji powietrza, które jest bardzo suche. Powoduje to również przesuszanie się skóry, która będzie potrzebowała dobrego nawilżenia. Ważna jest także ochrona przed niekorzystnym dzianiem zimna oraz wiatru.

Filtr UV

Nie można zapominać, że krem do twarzy na dzień powinien zawierać filtr UV. Dotyczy to również kremów na zimę. Wprawdzie o tej porze roku rzadziej przebywamy na słońcu, nie znaczy to jednak, że w ogóle nie mamy z nim kontaktu. Także zimą zdarzają się dni, kiedy słońce operuje dosyć intensywnie.

Regenerowanie podrażnień

Z powodu mrozu i wiatru skóra jest narażona na podrażnienia. Pomogą kremy zwierające takie substancje jak pantenol i alantoina. Dzięki takiemu kosmetykowi cera będzie się szybciej regenerować i odzyska idealny wygląd. Pomocny jest także dodatek witaminy C, która zmniejsza przebarwienia oraz zwęża naczynia krwionośne, ograniczając rumień. Dodatkowo można wspomagać się przyjmowaniem suplementów diety, które będą działały od wewnątrz wzmacniając skórę i przyspieszając jej odbudowę.

Back To Top